• تاریخ انتشار : پنجشنبه 25 شهریور 1400 - 16:54
  • کد خبر : 3989
  • چاپ خبر
کرمان‌پور، مدیرکل پیشین روابط عمومی سازمان نظام پزشکی در گفتگو با امتداد:

دود راه اندازی سازمان طب اسلامی با تصمیم مجلس به چشم ملت ایران خواهد رفت/ اگر این سیل واکسن امروز، شش ماه قبل به راه افتاده بود شاهد این همه مرگ و میر عزیزان مردم نبودیم/ آقایان یک فاصله ۸ ماهه را تحریف می‌کنند!

به عنوان نمونه، آیت‌الله مکارم شیرازی به صراحت عنوان کرد که ما چیزی به نام طب اسلامی نداریم و هرچه باشد، حاصل و بافته اذهان جاعلین حدیث است. هیچ کدام از این تجویزها که تا به حال، امتحان پس نداده و آثار درمان و عوارض آن مشخص نیست. خرافه و شبه علم، تفاوت فاحشی با علم دارد و اینکه از کلمات معجزه آسا و حماسی استفاده می‌کند.

امتداد-محمد جعفری: اخیرا طرحی در مجلس انقلابی در دستور کار قرار گرفته که با تصویب آن و تائید شورای نگهبان، سازمان طب اسلامی-ایرانی تشکیل خواهد شد. اخیرا نیز، وزیر بهداشت دولت سیزدهم حمایت خود را از طب سنتی و اسلامی اعلام و بر لزوم استفاده از آن تاکید کرده بود.

حسین کرمان‌پور، سخنگو و مدیرکل اسبق روابط عمومی و اموربین‌الملل سازمان نظام پزشکی در گفتگویی با امتداد، ضمن انتقاد شدید از این طرح، اظهار داشت: اگر مجلس یازدهم، چنین طرحی را مصوب کند، اولین گام را برداشته تا بسیاری به صورت غیرتخصصی در حوزه کاملا تخصصی ورود پیدا کنند. یعنی تعدادی روحانی که طب نخوانده‎‌اند، سازمانی را به نام طب اسلامی راه‌اندازی خواهند کرد.

وی افزود: این طرح، خروجی جز تندروی، بی‌برنامگی و تصمیم‌گیری برای بودجه‌هایی که معلوم نیست از کدام محل باید برای چنین سازمانی تامین شود، نخواهد داشت. بعد هم موضع‌گیری‌هایی که سازمان طب اسلامی در مقابل طب علمی و اصیل از خود نشان داده و دوگانگی‌هایی را در میان مردم به دنبال خواهد داشت. آسیب و دود راه اندازی سازمان طب اسلامی با تصمیم مجلس به چشم ملت ایران خواهد رفت.

کرمان‌پور، خاطرنشان کرد: همین حالا هم، طب نوین در خصوص بیماری‌های نوپدید از جمله همین کرونا در حال تحقیق و بررسی است. ولی این آقایان، نه خط کش و نه مرکز تحقیقی داشته و نه حاضرند تا خود را در معرض سوالات قرار بدهند و در مقابل تبعات تجویزات خود پاسخگو باشند. این افراد با این پیش زمینه و با تکیه بر احادیث ساختگی، رسما و به واسطه حاکمیت ادبیاتی را وارد زندگی مردم کرده و دوگانگی‌هایی در جامعه ایجاد خواهد شد.

این پزشک، تاکید داشت: اگر این روند تداوم یافته و این آقایان اینگونه حمایت شوند، به این منجر می‌شود که بسیاری از نخبگان و پزشکان، موج مهاجرت کادر درمان را رقم بزنند. مجلس انقلابی اگر چنین کاری کرد، همه باید به خاطر داشته باشیم که در این دوره و به ریاست آقایان اصولگرا چنین اتفاقی افتاده است.

رئیس بخش اورژانس بیمارستان سینا، همچنین عنوان داشت: اگر این مرکز، یک سازمان باشد، یعنی با یک سازمان به رسمیت شناخته شده توسط حاکمیت طرف هستیم. ما نه علوم دینی خوانده‌ایم، نه ادعایی در آن داریم اما علمای تراز اول قم اعلام کردند که ما چیزی به نام طب اسلامی نداریم. اگر چنین طرحی در مجلس یازدهم تصویب شد، یعنی حرف یک عده طلبه‌ای که در این بازار نان می‌خورند بر حرف و کلام علمای تراز اول حوزه ارجحیت داشته است.

وی ادامه داد: به عنوان نمونه، آیت‌الله مکارم شیرازی به صراحت عنوان کرد که ما چیزی به نام طب اسلامی نداریم و هرچه باشد، حاصل و بافته اذهان جاعلین حدیث است. هیچ کدام از این تجویزها که تا به حال، امتحان پس نداده و آثار درمان و عوارض آن مشخص نیست. خرافه و شبه علم، تفاوت فاحشی با علم دارد و اینکه از کلمات معجزه آسا و حماسی استفاده می‌کند.

یک اشتباه بزرگ در ماجرای ممنوعیت ورود واکسن صورت گرفت و مسلمان واقعی می‌خواست تا از مردم بابت آن عذرخواهی کند

کرمان‌پور، همچنین در ادامه با اشاره به بحث رویکرد متناقض مسئولین کنونی وزارت بهداشت در دولت سابق و دوره فعلی درباره واکسیناسیون، تصریح کرد: در دین ما به صراحت آمده که از کسانی که از اشتباه شما آسیب دیده‌اند، عذرخواهی کنید. همین آقایان به صورت شبانه روزی از امام خمینی حرف می‌زنند، اما همین امام در چندین نامه از جمله در وصیت نامه خود در چند موضوع از ملت ایران عذرخواهی می‌کند.
مدیرکل سابق روابط عمومی سازمان نظام پزشکی، افزود: در ماجرای واکسیناسیون، یک اشتباهی از اول صورت گرفت و تاکید موکد ما این بود که واکسن چیزی نیست که بخواهیم به صورت اعتقادی با آن برخورد کنیم. برخی از دوستان هم لباس ما به حدی حداقلی هستند که اگر در کنار جامعه پزشکی قرار بگیرند، اساسا دیده نخواهند شد. وقتی هم که دیده نمی‌شوند، مجبورند در نامه‌ ۱۹۲ نفره خود برای سیاسی و اعتقادی کردن واکسن، تعدادشان را ۲۵۰۰ نفر ادعا کنند.

وی در ادامه گفت: در حالی که اگر واقعا دانشمند و عالم بودند، کافی بود که یک نفرشان هم نامه بنویسد. یک اشتباه بزرگ صورت گرفت و مسلمان و معتقد واقعی می‌خواست تا از مردم بابت آن عذرخواهی کند. اینجا باید می‌گفتند که در ماجرای واکسن و ممنوعیت ورود آن اشتباه کردیم و حالا به جبران آن به جای اینکه قطره چکانی آن را وارد کنیم، سیل واکسن را به راه انداختیم.

همین حالا می‌گویند که ما نگفتیم، اصلا اینطور نبوده، اساسا نظام پزشکی ورود واکسن را ممنوع کرده!

سخنگوی اسبق سازمان نظام پزشکی، خاطرنشان کرد: متاسفانه آقایان نه تنها از اشتباه خود عذرخواهی نمی‌کنند، بلکه به مانند بنی‌اسرائیل حقیقت را هم تحریف می‌کنند. بدترین خصلت بنی اسرائیل طبق آیات قرآن، تحریف است و آقایان خودشان هم دست به همین تحریف می‌زنند. همین حالا می‌گویند، ما نگفتیم، اصلا اینطور نبوده، اساسا نظام پزشکی ورود واکسن را ممنوع کرده!

کرمان‌پور، عنوان داشت: آقایان ناحقی را به جای حق می‌نشانند. این دوستان اشتباه کردند، مثل احمدی‌نژاد که نمی‌تواند با تیپ‌های مردم پسند در دل مردم جای بگیرد، هر کار هم که کنند، بالا بروند، پائین بیایند، نمی‌توانند این اشتباه و تبعات خانمان‌سوز آن را پنهان کنند. منتها حداقل یکی از آن‌ها باید شجاعت داشته و بگوید که مثلا نظر اشتباه کارشناسی به مقامات دادیم و خودمان هم اشتباه فهمیده بودیم.

بنی اسرائیل هم اگر تحریف می‌کرد، یک فاصله ۵۰۰ ساله را در نظر می‌گرفت تا مردم نفهمند چه اتفاقی افتاده

این پزشک، همچنین یادآور شد: این کار را نمی‌کنند، تحریف هم می‌کنند! جالب اینکه بنی اسرائیل هم اگر تحریف می‌کرد، یک فاصله ۵۰۰ ساله را در نظر می‌گرفت تا مردم نفهمند چه اتفاقی افتاده، آقایان یک فاصله ۸ ماهه را تحریف می‌کنند و انسان می‌ماند که انقدر اشتباه؟!
رئیس بخش اورژانس بیمارستان سینای تهران، همچنین، تصریح کرد: من که در یکی از شلوغ‌ترین مراکز اورژانس پذیرش بیماران کرونایی از ابتدای شیوع اپیدمی خدمت کرده و دو بار هم به کووید مبتلا شدم از مردم و تاریخ این مملکت به واسطه اینکه بیشتر از این داد و فریاد و ناله نزدم، عذرخواهی می‌کنم.

اگر این سیل واکسن امروز، شش ماه قبل به راه افتاده بود شاهد این همه مرگ و میر عزیزان مردم نبودیم

وی ادامه داد: اگر این سیل واکسن که امروز به راه افتاده، شش ماه قبل به راه افتاده بود، شاهد این همه مرگ و میر عزیزان مردم نبودیم. اگر آقایان انسانیت داشته و با باور به اسلام، صداقت با مردم دارند، اشتباه خود را ارزیابی و بابت آن از ملت عذرخواهی و دلجویی کنند.

کرمان‌پور در پایان نیز، خاطرنشان کرد: اگر همین تعداد واکسن که امروز وارد شده با همین سرعت تزریق شود ما به فرض تزریق روزانه یک میلیون دوز تا ۲۰ مهرماه ۳۰ میلیون جمعیت ایران واکسینه خواهند شد. تا آخر مهرماه نیز ۴۵ میلیون و اگر یک میلیون دوز روزانه به دومیلیون دوز برسد در همان ۱۵ مهر تا آخر مهرماه، ۷۰ درصد جمعیت ایران واکسینه خواهند شد. مرگ و میر ایرانیان در آن تاریخ را ببینید، اگر آن مرگ و میر، کم شده باشد، همه کسانی که واکسن وارد نکردند باید نسبت به اختلاف تعداد جان نباختن مردم تا آخر مهر، نسبت به جان باختگان خرداد تا الان پاسخگو باشند.

لینک کوتاه

برچسب ها

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.