• تاریخ انتشار : شنبه 1 خرداد 1400 - 16:30
  • کد خبر : 2583
  • چاپ خبر

 هادی خانیکی:گشودن راه ریاست جمهوری زنان ضرورتی ملی است

از منظر توانمندی و کار آمدی و تمامی شاخص های علمی و عملی آنها؛ زنان در  هر سطحی فرصت  یافته اند؛ شایستگی و حتی سر آمدی خود را نشان داده اند پس زمان آن است که راه استفاده از نیمه موثر و توانمند سرمایه انسانی در مدیریت عالی کشور مسدود نماند

امتداد-گروه سیاسی: هادی خانیکی با اشاره به ضرورت حضور زنان در مقام ریاست جمهوری گفت: مگر می شود آنان که به تعبیر امام “در نهضت پیشاهنگ” بودند، در نظام متناسب با آن نقش دیده نشوند؟ گشودن راه ریاست جمهوری زنان  از نظر حقوقی و سیاسی و اجرایی ضرورتی ملی است.

به گزارش امتداد عضو شورای مرکزی حزب اتحادملت ایران اسلامی با بیان این که شایستگی زنان برای ریاست جمهوری و حضور در مدیریت های عالی کشور علاوه بر دلیل و منافع و مصالح ملی مختلف از دو منظر خاص و مهم حائز اهمیت است این دو دلیل را  از منظر اجتماعی و دوم از منظر توانمندی و کار آمدی تحلیل کرد و توضیح داد:از منظر اجتماعی زنان ایرانی به سطح بالایی از مشارکت رسیده اند. در تمامی متغیر های تحول جامعه از آموزش و آموزش عالی تا حضور در رسانه و مشارکت سیاسی و اقتصادی و فرهنگی و اجتماعی زنان نقش پیشتازانه دارند.در انقلاب هم  گاه حتی پیش و بیش از مردان تاثیرگذار بوده اند.

وی هم چنین ادامه داد: از منظر توانمندی و کار آمدی و تمامی شاخص های علمی و عملی آنها؛ زنان در  هر سطحی فرصت  یافته اند؛ شایستگی و حتی سر آمدی خود را نشان داده اند پس زمان آن است که راه استفاده از نیمه موثر و توانمند سرمایه انسانی در مدیریت عالی کشور مسدود نماند.

خانیکی خاطرنشان کرد: گشودن راه ریاست جمهوری زنان از نظر حقوقی و سیاسی و اجرایی ضرورتی ملی است،محروم کردن زنان از این حق محروم کردن ملت از حق برخورداری از ظرفیت های پیشرفت و فرصت های پیشبرد اصلاحات است.

لینک کوتاه

برچسب ها

، ، ،
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.